RĘCZNIKI NA PLAŻĘ – NIBY BŁACHOSTKA ALE JAKI WYBRAĆ?

Ręcznik plażowy


Ogólnie – na plażę moglibyśmy zabrać zwykły ręcznik, na co dzień używany w domu, jednak taki ręcznik nie zawsze się sprawdzi a bywa i tak, że po powrocie okazuje się, że nie nadaje się on do dalszego użytkowania. Za pośrednictwem słonej wody mogą ulec zniszczeniu włókna, odbarwi się kolor a plamy po piasku i trawie nie są do usunięcia.

Z tych prostych przyczyn nasz ręcznik plażowy musi różnić się od tych codziennych, domowych.

Życzymy samych słonecznych i gorących dni.


Najciekawsze premiery gier - listopad 2015

Listopad dostarczy sporo premier naprawdę gorących tytułów i wygląda na to, że będzie to dla graczy najlepszy z miesięcy w 2015 roku. Star Wars: Battlefront, Need For Speed i Fallout 4 to tylko niektóre z gier, które zagoszczą na sklepowych półkach. Gwarantujemy, że zadowoleni będą zarówno fani konsol, jak i pecetów. Przekonajcie się, co jeszcze przygotowali dla nas twórcy.

1. Sonic Lost World (PC) 

Data premiery: 2 listopada 

Oto pierwsza z gier, która jest efektem współpracy firmy SEGA oraz Nintento, rozpoczętej w 2013 roku, która zaowocowała premierą tej gry na Wii U oraz Nintendo 3DS. Tytuł stanowi kolejną odsłonę popularnego cyklu zapoczątkowanego grą Sonic the Hedgehog i został stworzony przez zespół deweloperski Sonic Team.  Tradycyjnie wcielamy się w niebieskiego jeża – Sonica i stawiamy czoła złoczyńcom stanowiących zagrożenie dla tytułowego zaginionego świata. Oczywiście, tak jak w poprzednich odsłonach możemy liczyć na naszych przyjaciół – między innymi Tailsa, Cream oraz Amy Rose. W grze nie zabraknie całkowicie nowych postaci.Sonic Lost World łączy cechy platformówek oraz przygodowych gier akcji. Po raz kolejny twórcy Sonica zaserwowali oprawę wizualną utrzymaną w intensywnej kolorystyce, humorystyczne animacje oraz żywiołową muzykę.

2. Need for Speed (Playstation 4, Xbox One) 

Data premiery: 3 listopada (świat), 5 listopada (Polska) 

To niewiarygodne, że Need for Speed jest już dziewiętnastą pełnoprawną odsłoną serii, która liczy sobie już 20 lat. Tym razem za jej powstanie odpowiada studio, które ma już na swoim koncie Need for Speed Rivals z 2013 roku – Ghost Games. Poza nimi, nad grą pracowali przedstawiciele społeczności Speedhunters. Oczywiście niezmienny pozostaje jej wydawca, czyli Electronic Arts.  Rozgrywka i fabuła w Need for Speed nie różni się w wielkim stopniu od poprzednich odsłon. Trafiamy do miasta Ventura Bay, gdzie wcielamy się w młodego kierowcę i robimy wszystko, by wygrać jak najwięcej szybkich, szalonych i nielegalnych wyścigów. Te podzielono na pięć kategorii reprezentowanych przez sławy świata motoryzacji. Need for Speed oferuje zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i multiplayer.Produkcja jest swoistą odpowiedzią na oczekiwania graczy i zawierać ma najlepsze elementy, za które marka została pokochana – wciągającą fabułę rozgrywającą się w otwartym świecie, nocne wyścigi, ogromne możliwości modyfikacji ulubionych pojazdów i wiele, wiele innych.

3. Anno 2205 (PC) 

Data premiery: 3 listopada (świat), 5 listopada (Polska) 

Kolejna odsłona uznanej serii strategii ekonomicznych Ubisoftu. Tym razem za jej produkcję odpowiada studio Blue Byte. Kontynuacja części oznaczonej numerem 2070, gdzie po raz kolejny mamy do czynienia z futurystyczną technologią i budowlami.  Wcielamy się w zarządcę powstającej metropolii, którą musimy rozbudować od podstaw, by doprowadzić ją do rozkwitu i wyruszyć w kosmos. Jest to niezbędne z powodu ograniczonych ziemskich zasobów. W związku z tym musimy podbić Księżyc i założyć tam kolonię, która będzie dostarczała niezbędnych surowców.Do dyspozycji mamy szereg rozmaitych budynków, które z biegiem czasu samodzielnie się rozwijają. Nasza ingerencja ogranicza się do dobudowywaniu do nich rozmaitych modułów. Poza tym, twórcy wprowadzili model rozgrywki podobny do tego znanego z Sim City – gra może toczyć się jednocześnie na kilku mapach. Mimo tych nowości, Anno 2205 nie odbiega w znacznym stopniu od innych odsłon serii.

4. Call of Duty: Black Ops III (PC, Playstation 3, Playstation 4, Xbox 360, Xbox One)

Data premiery: 6 listopada 

Kontynuacja historii przedstawionej w Black Ops II, osadzonej w odległej przyszłości. Za produkcję po raz kolejny odpowiada studio Treyarch, a wydawcą gry jest Activision Blizzard.  W dwunastej pełnoprawnej bestsellerowej serii strzelanek po raz kolejny mamy do czynienia ze światem stojącym na skraju chaosu, który boryka się ze zmianami klimatycznymi, kończącymi się zapasami surowców naturalnych oraz ideologicznym podziałem społeczeństwa. Jest rok 2065, a ludzie postanowili stworzyć specjalny system obronny, który ma zapobiec sytuacji sprzed 40 lat. Na początku Black Ops III jedna z drużyn wysłana na misję traci kontakt z NDI, czyli gigantyczną siecią Umysłową. Chwilę później dochodzi do największego w historii wycieku danych rządowych. Oczywiste jest, że sprawy są ze sobą powiązane.W stosunku do poprzednich odsłon, Black Ops II wyróżnia się bardziej otwartą strukturą map oraz możliwością rozgrywania kampanii w trybie kooperacji. Co ciekawe, w trybie multiplayer wprowadzono podział na 9 klas. Grafika w dużym stopniu przypomina tą z Black Ops II, chociaż prezentuje się bardzo korzystnie.  Będzie także tryb Zombie, który dla wielu osób stanowi czynnik decydujący o zakupie.

5. Adventure Time: Finn and Jake Investigations (Playstation 3, Playstation 4, Xbox 360, Xbox One) 

Data premiery: 6 listopada (Polska) 

Adventure Time: Finn and Jake Investigations to przygodowa gra akcji oparta na popularnym serialu animowanym, autorstwa studia Vicious Cycle - twórców takich tytułów jak Madagascar 3: The Video Game, czy Ben 10 Omniverse. Za jej wydanie odpowiada Little Orbit.  W grze wcielamy się w chłopca o imieniu Finn oraz magicznego psa – Jeke’a, który potrafi dowolnie zmieniać swój kształt. Obydwaj postanawiają zostać prywatnymi detektywami, tak jak ich rodzice. Ich usługi okażą się bardzo potrzebne, gdy w krainie Ooo zaczną dziać się bardzo dziwne rzeczy.Luźno oparta na serialu animowanym gra oferuje zabawę w detektywa, eksplorację oraz rozwiązywanie łamigłówek, które stanowić mają niemałe wyzwanie! Tytuł zachęca trójwymiarową oprawą graficzną, która świetnie odtwarza klimat szalonej kreskówki. Z pewnością nie jest to produkcja dla fanów sieciowych rozgrywek, gdyż zawiera tylko tryb singleplayer.

6. Fallout 4 (PC, Playstation 4, Xbox One) 

Data premiery: 10 listopada 

Zapoczątkowana w 1997 seria post-apokaliptycznych gier RPG doczekała się swojej piątej (wliczając New Vegas) pełnoprawnej odsłony. Podobnie jak w przypadku trzeciej części, ta została wyprodukowana przez Bethesda Game Studios i wydana przez Bethesda Softworks.  Przygodę rozpoczynamy na przedmieściach amerykańskiego Bostonu, gdy od wybuchu nuklearnego dzieli nas tylko kilka chwil. Jest to krótki wstęp, podczas którego kreujemy naszego bohatera lub bohaterkę. Po wspomnianym wybuchu jesteśmy zmuszeni do rozłączenia się z rodziną i trafiamy do przeciwatomowego schronu nr 111. Właściwa akcja rozpoczyna się 200 lat później – wychodzimy wtedy na powierzchnię i rozpoczynamy walkę o przetrwanie w nieprzyjaznym post-apokaliptycznym świecie.W grze powraca wiele charakterystycznych elementów, znanych z poprzedniej odsłony – między innymi system atrybutów S.P.E.C.I.A.L., czy system celowania V.A.T.S. W dużej mierze rozbudowano system rzemiosła. W zależności od preferencji nasze poczynania możemy oglądać z perspektywy pierwszo- lub trzecioosobowej.

7. StarCraft II: Legacy of the Void (PC) 

Data premiery: 10 listopada 

Finalna odsłona kosmicznej trylogii StarCrafta II - stworzona i wydana przez firmę Blizzard Entertainment gra z gatunku strategii czasu rzeczywistego.  W tym samodzielnym dodatku przedstawiono losy tajemniczej, potężniej i zaawansowanej technologicznie rasy Protossów. W odróżnieniu od poprzednich części, w większym stopniu skupiamy się na wątkach dyplomatycznych – wewnętrznych konfliktach i rozwiązywaniu problemów skłóconych kast. Celem tych działań jest zebranie sił potrzebnych do stawienia czoła zagrażającemu wszechświatowi Amonowi – starożytnemu Xel’nadze.W kampanii zobaczymy nowe ulepszenia jednostek, które niestety nie znajdą się multiplayerze. Zamiast tego otrzymamy garść całkowicie nowych oddziałów, a istniejące doczekały się kilku znaczących zmian. Dodatkowo, do dotychczasowych trybów rozgrywki dołączono dwa nowe – Sprzymierzeni Przywódcy oraz Tryb Archonta. Grafika zachowuje poziom Wings of Liberty. Podobnie jest w przypadku muzyki, dźwięku oraz dialogów.

8. Rise of the Tomb Raider (Xbox 360, Xbox One) 

Data premiery: 10 listopada (świat), 13 listopada (Polska) 

Sequel rebootu serii z 2013 roku, który sprzedał się w ponad 8 milionach egzemplarzy. Za kolejną odsłonę jednej z najbardziej rozpoznawalnych serii gier wideo odpowiada studio Crystal Dynamics, a jej wydaniem zajął się Microsoft.  Oczywiście, wcielamy się w piękną panią archeolog – Larę Croft i kontynuujemy historię opowiedzianą w poprzedniej odsłonie. Teraz bohaterka postanawia odnaleźć dowody tego, z czym walczyła na wyspie Yamatai. W tym celu wyrusza na Syberię, poszukując legendarnego miasta Kitież, które rzekomo kryje tajemnicę nieśmiertelności.Twórcy pozostali wierni wielu rozwiązaniom z poprzedniej części. Spełnili oni jednak liczne prośby fanów, tworząc jeszcze większe lokacje pozwalające na spędzanie jeszcze większej ilości czasu na eksploracji. Rise of the Tomb Rider oferuje jedynie tryb silngleplayer, więc nie jest przeznaczony do zabawy ze znajomymi.

9. Football Menager 2016 (PC) 

Data premiery: 13 listopada 

Dwunasta odsłona cyklu menadżerów piłkarskich, tworzonego nieprzerwanie od 20 lat (przez pierwsze 10 seria znana była jako Championship Manager). Wyprodukowało ją brytyjskie studio Sports Interacive, a wydała firma SEGA.  Po raz kolejny wcielamy się w menedżera drużyn piłkarskich, walczących w rozgrywkach ligowych 50 krajów świata. Jak zwykle sami wyznaczamy swoje cele. Może być nim poprowadzenie nieznanego dotąd zespołu na murawy największych stadionów bądź mistrzowskiej drużyny przez pełen sukcesów sezon. Twórcy zadbali o to, by wszystkie elementy znane z poprzednich części prezentowały się jeszcze lepiej, w tym zaawansowane narzędzia trenerskie czy sposób przedstawiania statystyk.Football Menager 2016 oferuje dwa nie widziane wcześniej tryby rozgrywki – Fantasy Draft oraz Create-A-Club. Rozszerzono także aspekt kontaktów z mediami – dodano nowe opcje związano z organizowaniem konferencji prasowych oraz udzielaniem wywiadów. Co więcej, zmieniono sposób przedstawiania kontuzji, do których dochodzi na boisku, jednocześnie sprawiając, że ich wpływ na rozgrywkę i proces rehabilitacji będzie przebiegał inaczej, niż w poprzednich edycjach.

10. Star Wars: Battlefront (PC, Playstation 4, Xbox One) 

Data premiery: 17 listopada (świat), 19 listopada (Polska) 

Studio DICE zapisało się w świadomości graczy jako twórca Battlefielda. Tym razem w jego dorobku znalazło się Star Wars: Battlefront – trzecia część popularnego cyklu strzelanin osadzonego w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wydawcą gry jest Electronic Arts.  Star Wars: Battlefront nie posiada wciągającej linii fabularnej. Tryb dla jednego gracza (offline) ogranicza się do odpierania kolejnych fal sterowanych przez sztuczną inteligencję. Gra jest nastawiona na sieciowy multiplayer, który podzielono aż na 9 różnych trybów, między innymi Walker Assault, Drop Zone czy Fighter Squadron. W trakcie rozgrywki możemy przejąć kontrolę nad pojazdami i myśliwcami obydwu stron konfliktu, a także bohaterami znanymi z filmowej serii.Grafika prezentuje się świetnie, czego można było doświadczyć już podczas bety. Z ekranu wręcz wylewa się klimat Gwiezdnych Wojen, czemu w dużym stopniu przyczyniło się wierne odwzorowanie wyglądu jednostki sprzętu Rebelii oraz Imperium, ogromne mapy, a zwłaszcza ścieżka dźwiękowa.

11. The Crew: Wild Run (PC, Playstation 4, Xbox One) 

Data premiery: 17 listopada (świat), 19 listopada (Polska) 

Oto pierwsze duże rozszerzenie do zeszłorocznej produkcji studia Ivory Tower, wydanej przez Ubisoft. W Wild Run przenosimy się do miejsca zgromadzeń kierowców oraz entuzjastów wyścigów odbywających się na terenie Stanów Zjednoczonych.  Tym razem możemy wypróbować nie tylko standardowe samochody, ale również wysokiej klasy motocykle wyścigowe, piekielnie szybkie dragstery, potężne monster trucki lub pojazdy przystosowane do driftu – takie zróżnicowanie pozwoli na jeszcze lepszą zabawę. Do każdego rodzaju zmagań przypisano rozmaite, różniące się od siebie lokacje.Gra cechuje się wysokiej jakości oprawą audiowizualną. Uwagę zwracają starannie odwzorowane modele pojazdów oraz szeroki wachlarz tras, na których zmagają się gracze. The Crew: Wild Run oferuje tryby rozgrywki zarówno dla jednej, jaki i wielu osób.

12. Hard West (PC) 

Data premiery: 18 listopada 

Taktyczna strategia turowa, łącząca eksplorację rodem z Heroes of Might & Magic z taktycznymi aspektami gry Desperados, a co za tym idzie – klimat westernu z fantastyką. Gra jest pierwszą dużą produkcją polskiego studia CreativeForge Games, a jej wydawcą jest Gambitious Digital Entertainment.  Akcja toczy się w Stanach Zjednoczonych XIX wieku. Mamy tu do czynienia z posępną, spaloną słońcem krainą, gdzie szerzy się bezprawie i zachodzą niewyjaśnione zjawiska paranormalne. Szereg scenariuszy rozgrywających się w rozległych i szczegółowych, wypełnionych przeciwnikami lokacjach pozwoli na godziny zabawy.Niestety, nie znajdziemy tu trybu multiplayer – w związku z tym nie będziemy mogli poświęcić naszego czasu na rozgrywkę ze znajomymi, co było ciekawym aspektem w przypadku HoMM. Warto wspomnieć o oryginalnych i nietypowych rozwiązaniach taktycznych i mechanicznych, takich jak możliwość przewracania mebli i tworzenia z nich osłon.

13. Assassin’s Creed Syndicate (PC) 

Data premiery: 19 listopada 

Dziewiąta pełnoprawna odsłona serii zapoczątkowanej w 2007 roku przygodami Desmonda i Altaira, tworzonej i wydawanej przez Ubisoft. Po premierze wersji konsolowych, które spotkały się z mieszanymi recenzjami, przyszła pora na debiut edycji pecetowej.  Tym razem wcielamy się w Jacoba i Eve Frye – rodzeństwo, które żyje w sandboksowym świecie idealnie odwzorowanego przez twórców wiktoriańskiego Londynu i zmaga się z rewolucją przemysłową oraz jej konsekwencjami. Bohaterowie chcą wzniecić robotnicze powstanie przeciw uciskowi, jednocześnie wypowiadając nową wojnę Templariuszom.W Syndicate nie mamy do czynienia z jakąkolwiek formą trybu multiplayer czy kooperacji. Tak jak w poprzednich częściach asasynów mogliśmy kierować bractwem, tak i tu istotnym elementem będzie prowadzenie gangu, który przydaje się podczas walk i przejmowania dzielnic. W związku z charakterem przedstawionej epoki czasowej, zmieniono podejście do transportu – teraz możemy przemieszczać się z użyciem karoc, które gracz może przejmować niczym w serii GTA. Jak na Assassin’s Creed przystało, oprócz głównej linii fabularnej nie zabraknie dodatkowych zadań, minigier oraz licznych znajdziek.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Windows 10 jako automatyczna aktualizacja w 2016 roku

Windows 10 do tej pory zainstalowano w ciągu 3 miesięcy już na ponad 110 milionach urządzeń. Microsoft planuje wynik ten znacząco poprawić wprowadzając darmową aktualizację systemu do sekcji rekomendowanych aktualizacji w obrębie narzędzia Windows Update.Do tej pory użytkownicy, którzy chcieli zaktualizować swój oryginalny system Windows 7 lub Windows 8.1 do wersji 10 musieli szukać stosownej aktualizacji w obrębie listy aktualizacji opcjonalnych w witrynie Windows Update. Przedstawiciele Microsoftu stwierdzili, że przyszedł najwyższy czas, aby ową aktualizację umieścić w sekcji rekomendowanych i... pobierać ją automatycznie na każdy z komputerów, na którym aktualizacje automatyczne są włączone. Taki zabieg zostanie wykonany na początku przyszłego roku. 

Instalator na szczęście nie będzie w stanie samoczynnie zainstalować Windowsa 10, gdyż do tego konieczne będzie wyrażenie zgody przez użytkownika komputera. Sam proces pobierania będzie się jednak odbywał bez jego wiedzy, o ile ten nie zdecydował się wcześniej wyłączyć automatycznego pobierania rekomendowanych aktualizacji. Niestety, plik z Windowsem 10 będzie na pewno bardzo często zużywał transfer nie świadomych tego użytkowników i solidnie obciążał ich łącza. Pamiętajmy, że zdecydowana większość użytkowników komputerów nie jest do końca świadoma tego jak funkcjonują takie rzeczy. 

Wraz z nową metodą dystrybucji aktualizacji Microsoft planuje jeszcze zaktualizowanie narzędzia Media Creation Tool, które będzie miało umożliwiać tworzenie bootowalnej płyty DVD z obrazem systemu lub pendrive'a z kluczem aktywacyjnym pozwalającym na ulepszenie systemu do dowolnej wersji Windowsa 10. Oprócz tego gigant z Redmond chce nakłaniać posiadaczy nielegalnego oprogramowania do zakupu legalnej jego wersji poprzez wyświetlanie stosownego monitu o możliwości zakupu produktu w Windows Store. Druga z funkcji zostanie udostępniona początkowo wyłącznie na terytorium Stanów Zjednoczonych. 

Źródło: Microsoft
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy Was na otwarcie nowego sklepu www.robi24.pl!

Kolejny sklep dołącza do projektu CENTRUM HANDLOWEGO ROBI ONLINE!

Sklep www.robi24.pl za cel stawia sobie ułatwienie życia ludziom aktywnym oraz pracującym i ich najbliższym. W szerokim asortymencie sklepu znajdują się: wyposażenia sypialni, łazienek, tekstyli, karnisze, asortyment AGD i RTV oraz prawdziwa gratka dla fanów elektroniki w postaci działu Car Audio i działu Audiwizualnego.

W planach twórców jest dalsza rozbudowa i modernizacja stony. Już wkrótce poznacie więcej szczegółów :)

Już dziś możecie dołączyć do fanów
https://www.facebook.com/robibrodnica
Szykujemy promocje, konkursy.....słowem: atrakcje !

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy do zapoznania się z naszą nową ofertą telewizji NC+.(...)

Najlepsza piłka,
na żywo, na wszystkim.

Tu obejrzysz wszystkie mecze UEFA Champions League. Unikalny, wysokiej jakości serwis wydarzeń sportowych online dostępny na komputerach PC, smartfonach i tabletach, dzieki któremu zawsze będziesz na bieżąco z wydarzeniami transmitowanymi na naszych sportowych kanałach.

Oprócz rozgrywek UEFA Champions League śledź również mecze piłkarskiej Ekstraklasy, ligi angielskiej i UEFA Europa League.

(...)

Serdecznie zapraszamy do naszego punktu sprzedażowego.
Nasze telefony

602 360 521 - pościele 509 065 003 - karnisze 509 065 003 - garnitury 509 065 002 - komputery adres email:
530 540 075 - rtv-agd 530 540 076 - bielizna 530 540 077 - 5-10-15 535 807 090 - salon drzwi sklep@robi.org.pl

front.logos

loga_5   sferis  
Zapisz się do Newslettera by otrzymywać informacje o nowościach w serwisie.
Nikomu nie udostępniamy Twojego maila!